Mięśnie dna miednicy – dlaczego warto o nie dbać?

Poprawne funkcjonowanie dna miednicy jest nam potrzebne w każdej czynności jaką wykonujemy. OD ODDYCHANIA PO CHODZENIE I DZWIGANIE ZAKUPÓW.

Są to mięśnie, które wpływają na naszą postawę ciała. MDM, czyli mięśnie krocza są zespołem mięśni, których funkcjonowanie określa jakość życia seksualnego, trzymanie moczu, stolca czy gazów.

Są mięśniami, których używamy przy śmianiu się, kichaniu czy toalecie.

Mięśnie dna miednicy są jednymi z najważniejszych mięśni dla kobiety.

Są fundamentem dla narządów miednicy mniejszej – pęcherza, macicy i odbytnicy, wpływając na funkcjonowanie praktycznie całego organizmu.

Wpływają na stabilizację miednicy, która jest centrum dowodzenia w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała.

Razem z mięśniami tułowia (m. poprzeczny brzucha i m. wielodzielny) oraz przeponą wchodzą w grupę mięśni głębokiej stabilizacji i wpływają na wyprostowaną i stabilną postawę.

Zdrowy ruch wspiera prawidłową pracę MDM. Trening metodą pilates wspomaga kształtowanie dobrych nawyków dla mięśni dna miednicy.

Kształtowanie prawidłowych nawyków ruchu- chodzenie, siedzenie, wstawanie, dźwiganie jest kluczem do zdrowia dna miednicy.

Zdrowe dno miednicy jest nam potrzebne w każdej czynności jaką wykonujemy. OD ODDYCHANIA PO CHODZENIE I DZWIGANIE ZAKUPÓW.

Na zaburzenie pracy dna miednicy ma wpływ nadwaga, ciężki trening siłowy, wiek, zaparcia, oddawanie moczu w półprzysiadzie, poród i ciąża.

Przy zaburzeniach funkcji dna miednicy niezbędna jest konsultacja u fizjoterapeuty uroginekologicznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ODBIERZ BEZPŁATNIE

3 treningi pilates

.

ODBIERZ BEZPŁATNIE

3 treningi pilates

.