zacznij tutaj

poznaj metodę pilates

Metoda Pilates jest bezpieczną formą treningu dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie zaawansowania.
Czym jest trening metodą Pilates?

Jest to system ćwiczeń fizycznych stworzony na początku XX wieku przez Niemca Josepha Pilatesa. Metoda Pilates to połączenie gimnastyki, jogi i ćwiczeń izometrycznych. Fenomenem metody jest integracja ciała i umysłu podczas ćwiczeń. 

W czasie ćwiczeń nauczysz się rozumieć swoje ciało, pracować oddechem tak aby rozluźnić napięcie w ciele i uspokoić pędzące myśli. To ponadczasowa forma ruchu, która pozwala zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem.

Trening metodą Pilates uczy świadomej pracy ciała.  Jego celem jest wzmocnienie i wysmuklenie ciała, uelastycznienie kręgosłupa oraz kształtowanie prawidłowej postawy.

Metoda Pilates współpracuje z anatomią człowieka. Dba o wzorce ruchowe. Na tle innych form ruchu Metoda Pilates wyróżnia się:

  • dbałością o ustawienie miednicy
  • zadbaniem o funkcjonalną pracę dna miednicy
  • płynnością ruchu.

Niesie ze sobą wartości psychofizyczne poprzez koncentracje na precyzji ruchu oraz odczuciach z ciała. Technika Pilates rozwija siłę, koordynację, gibkość oraz wytrzymałość.

Jest niezawodną formą ruchu dla osób, które chcą świadomie korzystać z zasobów ciała i cieszyć się zdrowiem jak najdłużej.

Ćwiczenia uelastyczniają kręgosłup oraz mięśnie. Rozwijają równowagę ciała, która jest kluczową umiejętnością w wielu sportach tj. piłka nożna czy akrobatyka lub taniec.

Umiejętność korzystania z fizjologii i anatomii ciała jest kluczem do życia w równowadze psychofizycznej. Jest to najbezpieczniejsza forma treningu dla naszego aparatu ruchu. Wykorzystuje się tę metodę w przygotowaniu motorycznym sportowców oraz tancerzy, w rehabilitacji ruchem czyli kinezyterapii.

Co zyskasz ćwicząc pilates?

Pilates jest metodą, która pomoże zadbać Ci nie tylko o ciało, ale również o samopoczucie. Regularne treningi dodadzą Ci pewności siebie, odporności psychicznej, poprawią sprawność fizyczną i pozwolą wypracować nowe, pozytywne nawyki, które przeniosą się na wszystkie obszary Twojego życia.

Zredukujesz napięcie w ciele

spowodowane stresem, siedzącym trybem pracy czy wadami postawy

Odzyskasz wewnętrzną siłę i energię

w ciele i umyśle, wzmacniając mięśnie i wyciszając skołatane nerwy

Zatrzymasz się

w "tu i teraz", pozwalając sobie na chwilę oddechu

Nauczysz się ćwiczyć efektywnie

z szacunkiem do możliwości swojego ciała i w krótkim czasie

Znajdziesz sposób na bezpieczny ruch

nawet mimo ograniczeń w ciele, po kontuzjach czy przy nadwadze

Wypracujesz smukłą sylwetkę

w sposób, który będzie z Tobą zgodny

odbierz 3 bezpłatne treningi pilates

Nie wiesz, czy pilates będzie dla Ciebie odpowiedni? Chcesz sprawdzić, czy taka forma aktywności przypadnie Ci do gustu? Zapisz się do mojego newslettera i odbierz 3 krótkie treningi dla początkujących – poczuj spokój i siłę w niewiele ponad kwadrans.

.